Na czasiePodróżeSamochodyWyróżnione

Wakacje w większym gronie

Planowanie wakacji nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli organizujemy je większą grupką ludzi. Każdy chciałby je spędzić trochę inaczej, a w takiej sytuacji dogadanie się w kwestii noclegu, atrakcji, czy nawet transportu może być ciężkie. Warto dążyć do kompromisów, żeby podczas pobytu nie doszło do sprzeczek, a co za tym idzie, nieprzyjemnie spędzonych wakacji. 

Bus stojący na parkingu, a w tle morze

Nocleg dla wielu osób

Podczas wakacji warto mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Z noclegiem nie jest inaczej. W turystycznych miastach ciężko znaleźć puste hotele, gdzie moglibyśmy się zatrzymać całą rodziną lub grupką znajomych. Często brakuje miejsc albo jest wolny pokój lub dwa. Dlatego jeszcze przed wyjazdem należy zarezerwować sobie lokum, aby na miejscu nie było niespodzianek. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy każdy zabiera „nocleg” ze sobą, np. biwak, gdzie w ciepłe dni można spać na świeżym powietrzu.

Jak dogadać się w sprawie atrakcji?

Chyba najtrudniejsza rzecz do dogrania to właśnie atrakcje, jakie obejrzymy lub z jakich skorzystamy podczas pobytu. Ile ludzi, tyle różnych pomysłów, a właśnie po to jedzie się na wakacje, żeby korzystać z życia, a nie spać w hotelu. Oczywiście kompromis to najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze tak się da. Wtedy dobrym pomysłem jest albo głosowanie, albo podzielenie grupy i wybór różnych form rozrywki.

Poduszki leżące na łóżku w hotelu

Jak dostać się na wakacje?

Transport oczywiście jest niemniej ważny jak reszta, ale z tym raczej nie ma problemów. W dzisiejszych czasach jest tak dużo możliwości podróżowania, że wybór taniego i wygodnego środka transportu to bułka z masłem. Pociąg, samolot, czy po prostu samochód, do wyboru do koloru. Warto też decydować z głową, do miejsca oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów nie wsiądziemy do samolotu, a za ocean ciężko będzie nam dotrzeć autem. Jednak do niedalekich wycieczek to właśnie ten ostatni jest najlepszy, możemy dojechać nim wszędzie. Jest jeden minus, bardzo ograniczona ilość miejsc. Kreatywność inżynierów zaradziła też temu problemowi. Stworzyli 9-osobowego busa, do którego bez problemu zmieści się grupka znajomych chcąca miło spędzić czas. Możemy oczywiście wypożyczyć taki pojazd na okres wyjazdu w wypożyczalni samochodów, jedną z nich jest firma Krasje działająca na terenie Tarnowa. W ofercie nie tylko duże busy, ale także mniejsze samochody na wyjazdy oraz małe miejskie autka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *