Sport

Białko, czy Gainer – co lepsze?

Osoby uprawiające sport bardzo często myślą o dodatkowej suplementacji. Najczęściej zadawanym pytaniem jest, czy lepiej stosować koncentrat białkowy, czy mieszankę węglowodanowo-białkową tzw. gainer. Dlatego w tym artykule pokażemy działanie tych odżywek oraz napiszemy, która opcja jest bardziej zalecana dla Ciebie.

Odżywka białkowa

Odżywka białkowa jest to bardzo polecany suplement, który można potraktować jako posiłek. Składa się w 100% z protein. Warto go spożywać, jeśli nie możesz dostarczyć odpowiedniej ilości białek z naturalnych produktów tj. jak nabiał, jajka, mięso, wędliny. On za uzupełni do organizmu odpowiednią ilość składników. Jednak dieta nie może opierać się o samych suplementach. Jeśli jednak masz problemy i nie możesz szybko przytyć, należy skorzystać z drugiej opcji, gdyż węglowodany zajmą się Twoim przybraniem masy mięśniowej.

Gainer

Gainer to nic innego jak odżywka węglowodanowo-białkowo. Zazwyczaj składa się z ok. 75% węglowodanów i 25% białek.  Jednak dokładna zawartość jest zmniejszana lub zwiększana przez producentów. Jest to bardzo polecane dla osób, które chcą szybko przybrać na masie. Jednak ze względu na cukry proste i złożone w tej mieszance odradzam spożywać ćwiczącym, którzy mają problemy z nadwagą, czy otyłością, gdyż duża zawartość węglowodanów, może odłożyć się jako zbędna tkanka tłuszczowa.

Podsumowanie

Dla osób trenujących białko zazwyczaj jest przydatne, jednak odżywki węglowodanowo-białkowe są polecane dla osób, które chcą przybrać na wadze i tworzyć masę mięśniową. Dla osób mających problemy z otyłością i nadwagą druga opcja jest bardzo złym pomysłem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *