ImprezyRozrywkaSpołeczność

Imprezy w plenerze – jak bawić się bezpiecznie?

Podczas dobrej pogody imprezę najlepiej urządzić na zewnątrz. Ognisko czy potańcówka z przyjaciółmi z dala od zabudowań lub festyn to świetne pomysły na spędzanie wolnego czasu. Zabawa taka to również wiele niebezpieczeństw, jakie na nas czyhają. Nie są to tylko zagrożenia dotyczące naszego zdrowia, ale także możliwość utraty pieniędzy. 

Ludzie bawiący się na imprezie plenerowej

Czyhające niebezpieczeństwo

Jeśli sami zdecydujemy się na organizację imprezy na świeżym powietrzu, będziemy musieli zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim pogoda, nikt nie chce przecież bawić się w deszczu. Sprawdzenie prognozy powinno być pierwszą rzeczą, jaką zrobimy przy urządzaniu przyjęcia. Kolejna sprawa to bezpieczeństwo, np. przy planowaniu ogniska warto zabezpieczyć się przed ewentualnym pożarem, zabierając ze sobą gaśnicę. Takie imprezy organizowane są przeważnie w gronie znajomych, więc niebezpieczeństwo ze strony współbiesiadników jest mniejsze. Jednakże alkohol może sprawić, że nawet zaufani ludzie mogą stracić nad sobą panowanie i nawet kogoś pobić. 

Zabawa na imprezach masowych

Różne koncerty, czy wydarzenia sportowe nazywane są imprezami masowymi. Często nie znamy tam nikogo oprócz kilku przyjaciół, z którymi przyszliśmy. Mimo tego, że takie eventy zabezpieczają policja, straż pożarna, pogotowie oraz inne służby porządkowe, to prawdopodobieństwo, że coś się stanie i tak jest duże. Pojawia się tam bardzo dużo ludzi, którzy nie zawsze przychodzą tylko dobrze się bawić, ale planują „rozróbę”. Policjanci nie zawsze są w stanie powstrzymać takich ludzi. Warto mieć również baczenie na swój portfel. Takie wydarzenia to idealne okazje dla złodziei, a ludzie zajęci zabawą to dobry cel dla nich.

Ludzie bawiący się na koncercie w plenerze

Jak się zabezpieczyć przed ewentualnym zagrożeniem ?

Zapewnienie bezpiecznych warunków zabawy na każdej imprezie to obowiązek organizatora. Mniejsze przyjęcia nie potrzebują tak dużych nakładów, jak imprezy masowe, o bezpieczeństwo których często dba policja lub firma ochroniarska. Wciągnięci w wir rozrywki nie zwracamy uwagi na niebezpieczeństwa. Przed niektórymi możemy się zabezpieczyć wcześniej, ale niektóre wymagają naszej ciągłej uwagi. Na koncertach mamy możliwość wymiany portfela na opaskę, którą możemy doładować małą sumą pieniędzy i płacić zbliżeniowo. Utrata 100 zł nie jest tak dotkliwa, jak całej zawartości portfela wraz z dokumentami. Na bezpośrednie zagrożenia, takie jak kontakt z nieodpowiednimi ludźmi powinniśmy uważać sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *