Edukacja

Najczęściej wybierane kierunki studiów w roku 2018.

Jakie kierunki cieszyły się największą popularnością wśród ubiegłorocznych maturzystów. Jeśli zastanawiasz się co studiować, w związku z tym ten artykuł może być dla ciebie. W tym roku akademickim na studia zdecydowało się ponad 416 tysięcy osób. Większość z nich wybrała uczelnie publiczne, natomiast część szkoły i uniwersytety prywatne.

Pierwsze miejsce – Informatyka
Pierwsze miejsce - kierunek informatyka

Kierunek związany z informatyką wybrało aż 42 759 osób, co czyni go zwycięzcą rankingu. Informatyka wyposaży was w wiedzę na temat programowania, przetwarzania informacji, sieci komputerowych, projektowania i zarządzania bazami danych. Podczas zajęć w laboratoriach zostanie przyswojona wiedza praktyczna, natomiast na wykładach możemy poznać teorie.

Drugie miejsce – Zarządzanie
Drugie miejsce - Kierunek Zarządzanie


Na kierunek zarządzanie zdecydowało się 27 086 osób. Dzięki niemu posiądziemy wiedzę teoretyczną i praktyczną z zarządzania i nauk pokrewnych, dotyczącą funkcjonowania organizacji. Posiądziemy umiejętności rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami.

Trzecie miejsce – PsychologiaTrzecie miejsce - Kierunek Psychologia

O tym kierunku myślało 22 280 maturzystów. Współcześnie psychologia to niezwykle złożona dziedzina nauki. Studenci początkowo zdobywają wiedzę z zakresu: psychologii ogólnej, metodologii badań, diagnozy psychologicznej oraz psychometrii. Przez kolejne semestry nauki następuje wybór ścieżki kariery w dziedzinie psychologii stosowanej, do których należą: psychologia społeczna, psychologia kliniczna człowieka dorosłego, psychologia pracy i organizacji, czy psychologia edukacji. Możliwości jest dużo, wiec każdy powinien znaleźć specjalizacje, która będzie odpowiadać zainteresowaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *