Najczęściej wybierane kierunki studiów w roku 2018.

Jakie kierunki cieszyły się największą popularnością wśród ubiegłorocznych maturzystów. Jeśli zastanawiasz się co studiować, w związku z tym ten artykuł może być dla ciebie. W tym roku akademickim na studia zdecydowało się ponad 416 tysięcy osób. Większość z nich wybrała uczelnie publiczne, natomiast część szkoły i uniwersytety prywatne.

Pierwsze miejsce – Informatyka
Pierwsze miejsce - kierunek informatyka

Kierunek związany z informatyką wybrało aż 42 759 osób, co czyni go zwycięzcą rankingu. Informatyka wyposaży was w wiedzę na temat programowania, przetwarzania informacji, sieci komputerowych, projektowania i zarządzania bazami danych. Podczas zajęć w laboratoriach zostanie przyswojona wiedza praktyczna, natomiast na wykładach możemy poznać teorie.

Drugie miejsce – Zarządzanie
Drugie miejsce - Kierunek Zarządzanie


Na kierunek zarządzanie zdecydowało się 27 086 osób. Dzięki niemu posiądziemy wiedzę teoretyczną i praktyczną z zarządzania i nauk pokrewnych, dotyczącą funkcjonowania organizacji. Posiądziemy umiejętności rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami.

Trzecie miejsce – PsychologiaTrzecie miejsce - Kierunek Psychologia

O tym kierunku myślało 22 280 maturzystów. Współcześnie psychologia to niezwykle złożona dziedzina nauki. Studenci początkowo zdobywają wiedzę z zakresu: psychologii ogólnej, metodologii badań, diagnozy psychologicznej oraz psychometrii. Przez kolejne semestry nauki następuje wybór ścieżki kariery w dziedzinie psychologii stosowanej, do których należą: psychologia społeczna, psychologia kliniczna człowieka dorosłego, psychologia pracy i organizacji, czy psychologia edukacji. Możliwości jest dużo, wiec każdy powinien znaleźć specjalizacje, która będzie odpowiadać zainteresowaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *