InternetWiadomosci

Serwery Home.pl nieaktywne. Firma przeszła cyberatak!

Jeżeli w ostatnich dniach próbowałeś odwiedzić stronę która jest hostowana na serwerach Home.pl, mogłeś spotkać się odmową dostępu do witryny lub z jej niepoprawnym działaniem. Dlaczego jeden z największych w naszym kraju serwisów specjalizujących się w usługach hostingowych przechodził takie problemy?

Powodem problemów serwisu Home.pl był przeprowadzony w poniedziałek cyberatak. Polegał on na wywołaniu na stronie sztucznego ruchu poprzez tzw. DDoS (ang. distributed denial of service, rozproszona odmowa usługi). Atak taką techniką obciąża serwery na których umieszczona jest strona na tyle, że nie pozwala na jej prawidłowe działanie, a nawet – w skrajnych przypadkach – całkowicie uniemożliwia dostęp do strony.

Serwis Home.pl zapewnia, że żadne wrażliwe dane użytkowników nie zostały narażone na wyciek i są bezpieczne, a atak skierowany był głównie w blokowanie infrastruktury sieciowej. Jednocześnie przeprasza swoich klientów za niedogodności i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby taka sytuacja w przyszłości się nie powtórzyła.

Jak na razie nie znaleziono osób odpowiedzialnych za wykonanie najcięższego od 20-lat w historii firmy – ataku, ale przedstawiciele firmy Home.pl zapewniają, że wraz z organami ścigania dołożą wszelkich starań, aby znaleźć i ukarać sprawców.

Jak pewnie wiesz nasza firma również świadczy usługi hostingowe, a podkreślamy, że nasze serwery w żaden sposób nie ucierpiały! Zamów u nas hosting i ciesz się całodobowym dostępem do swojej strony, a w razie problemów skorzystaj z naszej wykwalifikowanej pomocy technicznej! Odwiedź naszą stronę turbohost.pl i wybierz ofertę dla siebie!

2 komentarze do “Serwery Home.pl nieaktywne. Firma przeszła cyberatak!

  • Dobry wpis! Cyberatak to bardzo poważne przestępstwo i powinno się je jak najszybciej karać, a przede wszystkim rozpocząć działania, aby nie powtarzały się takie akty w przyszłości! Na szczęście Home.pl poradził sobie z atakiem w miarę szybko i strony wróciły do poprawnego działania.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *