KobietaModa

Zalety i wady różnego rodzaju manicure

Pomimo tego, że zadbane paznokcie są jednym z elementów, które mogą być piękną ozdobą kobiecych dłoni, to rzadko kiedy dbamy o nie z należytą starannością. Wbrew pozorom samodzielna pielęgnacja paznokci nigdy nie da nam takich efektów jak profesjonalny manicure u kosmetyczki. Jakie są jednak rodzaje manicure? Jakie są ich zalety i wady?

manicure hybrydowe w Zamościu

Manicure hybrydowy

Zaletą manicure hybrydowego jest jego trwałość nawet do miesiąca. Lakier do manicure hybrydowego nie wysycha samodzielnie, przez co mamy wystarczająco dużo czasu na skorygowanie i poprawienie drobnych niedociągnięć, zanim nie utwardzą go lampy UV. Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy jest bezpieczny dla paznokci, dodatkowo mamy wrażenie wzmocnionych paznokci, które zarazem nie są tak podatne na łamanie oraz rozdwajanie. Do wad możemy zaliczyć szybko pojawiający się odrost u niektórych Pań. Kolejnym problemem są odpryski, które mogą powstać na skutek podważania lub odrywania czegoś paznokciami, lub niepoprawnie wykonanego manicure. Również Panie o wyjątkowo tłustej lub cienkiej i zniszczonej płytce paznokcia mogą mieć problem z trwałością manicure.

Manicure żelowy

Dużą zaletą manicure żelowego jest to, że są bardzo trwałe. Ponadto daje on możliwość stworzenia zdobień o wysokim stopniu zaawansowania. Dodatkową zaletą jest różnorodność zastosowań. Odpowiednio dobranymi żelami możemy dokonać rekonstrukcji uszkodzonej lub zniekształconej płytki paznokcia. Istnieje także możliwość przedłużania paznokci przy pomocy tipsów lub szablonów. Do wad manicure żelowego można zaliczyć fakt, że jedyną możliwością pozbycia się żelu z paznokci jest jego spiłowanie pilniczkiem lub frezarką. Pod względem cenowym manicure żelowy jest mniej atrakcyjny niż manicure hybrydowy.

Profesjonalne usługi kosmetyczne

Paznokcie hybrydowe w Zamościu

Podsumowując, nie warto zwlekać z wizytą u kosmetyczki, gdyż manicure może przyczynić się nie tylko do poprawy wyglądu naszych dłoni, ale również dzięki spojrzeniu profesjonalistki uświadomimy sobie rzeczywistą kondycję naszych paznokci. Godnym polecenia jest salon kosmetyczny w Zamościu Nailisland zajmujący się różnorodnymi usługami kosmetycznymi. Manicure klasyczny, hybrydowy, żelowy, malowanie i odżywianie paznokci w profesjonalnym wykonaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *