PodróżeRozrywka

Wakacje samolotem czy samochodem? Gdzie jechać?

Wakacje, piękny i słoneczny czas, na który bez wątpienia najbardziej wyczekują uczniowie, którzy mają dość chodzenia do szkoły i tylko czekają na dwa miesiące wolnego od zająć.  To również czas wolny dla pracowników, którzy mogą odpocząć od codziennych zadań i obowiązków. Jednakże, kiedy już nadejdą, to każdy zadaje sobie pytanie, gdzie by się tu udać. Jedno jest pewne, sposobów na spędzenie wakacyjnych dni jest mnóstwo. Od podróży samochodem w piękne miejsca do wylotu samolotem nad nieznane i egzotyczne miejsca na świecie.

Widok na morze

 

Jaka podróż lepsza samochodem czy samolotem?

Na pewno oba rozwiązania są ciekawe. Opcja podrózy samolotem może się okazać bardzo interesująca zwłaszcza dla osoby, która wcześniej nie miała takiej możliwości, gdyż pierwszy lot jest niezapominaną chwilą. Jednak dla niektórych opcja podróżowania autem jest ciekawsza, chociażby z powodu poznawania i podziwiania nowych miejsc, które towarzyszyć nam będą podczas jazdy autem. Zapewne ktoś powie, przecież podczas lotu też doświadczamy pięknych widoków choćby na morza i oceany, nad którymi przelatujemy, podczas lotu w najdalsze zakątki naszego globu. Jest to prawdą, ale przeważnie są to widoki niezmienne podczas całego lotu i w większości przypadków szczegóły są mało dostrzegalne. To też patrzenie na jedno i to samo po jakiejś chwili staje się nudne. Są jednak miłośnicy takich widoków i podczas lotu podziwiają chmury z bardzo bliskiej odległości.

Podróż samolotem vs samochodem

Gdzie warto się wybrać?

To pytanie jest najtrudniejsze, ponieważ dużo zależy od miejsca naszego zamieszkania. Przykładowo dla osoby, która mieszka, całe życie w Bieszczadach wyjazd w góry do Chatki Puchatka będzie, mało interesujący, bo najprawdopodobniej był już tam kilka razy i zna to miejsce jak własną kieszeń. Jednak dla osoby mieszkającej w mieście wyjazd w takie miejsce może okazać się ciekawą odskocznią od codziennego życia w miejskiej dżungli. Polska to nie, tylko góry to także morze, wyjątkowe krainy z wieloma jeziorami. To także liczne średniowieczne zamki i warownie, przepiękne zabytkowe miasta obfitujące w liczne atrakcje turystyczne, jak: muzea, kamienice, świątynie. Podróżowanie po Polsce samochodem może być bardzo wygodne, a gdy wybierzemy się w większym gronie, może okazać się mniej kosztowne, w porównaniu do przejazdu autobusem, czy pociągiem, nie mówiąc już o podróży samolotem. Przecież w naszym kraju są przepiękne miejsca, które warto zobaczyć na własne oczy.

 Nie warto, jednak ograniczać się wyłącznie na krajobrazy, które znajdują się w naszej ojczyźnie. Jeżeli, tylko mamy taką możliwość to warto wyjechać poza granice naszego kraju. W tym wypadku jesteśmy zdani na podróż samolotem, szczególnie gdy wybieramy się w dalekie zakątki globu. Któż z nas nie chciałby zobaczyć Wielkiego Muru Chińskiego na własne oczy, czy zwiedzić piękne i zabytkowe włoskie miasta. Na pewno znajdą się i tacy, którzy wybiorą piękny lazurowy ocean i wypoczynek na plaży na Karaibach. Możliwości jest sporo, jednak wiadomo, że nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na podróż za granice, bo z tym wieżą się dodatkowe koszta.

 

Nie ważne czym, nie ważne gdzie, ważne aby wyjechać

Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, gdzie będziemy podróżować i jakim sposobem. Ważne, że będziemy to robić sposobem, który będzie dla nas najwygodniejszy i wybierzemy się tam, gdzie rzeczywiście chcemy. Nie warto siedzieć w domu, bo czas leci bardzo szybko i zanim się obejrzymy wakacje miną i co za tym idzie czas wolny także. Jest tyle pięknych miejsc, dlatego warto się zmobilizować i pojechać gdziekolwiek.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *