BiznesPodróżeSpołeczność

Prawo lotnicze – gdzie uzyskać pomoc?

Prawo lotnicze – gdzie uzyskać pomoc ?

Podróżowanie samolotem stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Jest to szybszy oraz bezpieczniejszy środek transportu niż samochód czy pociąg. Przeprawa przez ocean nie jest żadnym wyzwaniem dla samolotu, wystarczy wsiąść i rozkoszować się podróżą. 

Prawo lotnicze- co warto wiedzieć?

Bezpieczeństwo

Samoloty to najbezpieczniejszy środek transportu. Ze statystyk wynika, że prawdopodobieństwo śmierci w wypadku lotniczym wynosi 1:29 milionów. Oczywiście istnieją katastrofy lotnicze, ale są bardzo rzadkie i nie zawsze są ofiary śmiertelne. Każdy samolot, zanim będzie mógł wystartować, przechodzi szczegółowy proces weryfikacji. Jest to np. lot tylko z jednym sprawnym silnikiem lub w warunkach znacznie przekraczających dane techniczne maszyny. 

Bagaż podręczny

Nasz bagaż podręczny jest dokładnie sprawdzany w czasie odprawy. Istnieje wiele wytycznych co do tego, co można zabrać ze sobą do samolotu, a czego nie. Są to m.in. substancje wybuchowe, broń, przedmioty z ostrymi elementami, rzeczy o sporej wadze. Określony jest również limit płynów, jakie może przewozić jedna osoba. Do bagażu podręcznego można spakować maksymalnie litr cieczy, wliczając w to szampony, płyny do płukania ust, napoje oraz alkohole. 

Prawo lotnicze

Prawo lotnicze to gałąź prawa regulująca stosunki prawne z zakresu lotnictwa cywilnego. Pierwsze pojawienie się w Polsce regulacji związanych z lotnictwem to rok 1928. Obecnie obowiązująca ustawa została uchwalona 3 lipca 2002 roku, a w życie weszła kilka miesięcy później, 17 listopada. Jest ona na bieżąco ratyfikowana poprzez porozumienia międzynarodowe. Data ostatniej zmiany to 4 maja 2019r. Pasażerowie niestosujący się do zasad mogą mieć spore problemy. Z pomocą przychodzą radcy prawni, którzy pomogą z takich kłopotów wyjść obronną ręką. Najlepszą kancelarią prawną w Rzeszowie jest Kancelaria Grębowski. Jest to firma opierająca się na 17-letnim doświadczeniu. W swoich szeregach posiadają również młodych pracowników, którzy ożywiają przedsiębiorstwo swoją ambicją i zaangażowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *