GeneralneImprezyNa czasieNajnowszePodróżeRozrywkaSpołeczność

Zima czy lato? Co Lepsze?

Sezon zimowy w trakcie, śnieg na ulicach. Pogoda na zewnątrz nas nie rozpieszcza. Można by tak pomyśleć, gdyby nie fakt, że wielu uwielbia taką pogodę. Na ogół jako społeczeństwo dzielimy się na dwa rodzaje: tych, którzy tęsknią za wylegiwaniem się na słońcu i tych, którzy właśnie lepią bałwana na stoku narciarskim. Tak więc Co Lepsze?

Zabawa w zimie

Fani zimowego szaleństwa.

Mróz na zewnątrz im niestraszny. Przygotowania już od połowy jesieni. Znajomość najlepszych stoków narciarskich. Ludzie, którzy kochają zimę (zapewne nie należą do nich kierowcy, zwłaszcza drogowcy, którzy odśnieżają drogi). Jazda na lodzie, zjazd ze stoku na nartach lub na desce. Kuligi czy lepienie bałwana lub olbrzymiego zamku ze śniegu. Nawet toczenie ogromnej kuli śnieżnej, to wszystko tylko podczas najzimniejszej pory w roku. I nie mamy nic przeciwko temu. Dzisiaj nie trudno już zadbać o odpowiednie wyposażenie do zabawy na śniegu. A to można robić ze znajomymi lub całą rodziną. Czasem nawet zwykła walka na śnieżki potrafi dostarczyć wiele radości i to nie tylko dzieciom.

Lato okres wakacyjny

Słońce, plaża i zimne drinki.

Sezon letni zaś oferuje inne rozrywki. Kąpiel w morzu (oczywiście nie licząc tzw. morsów) jest najprzyjemniejsza właśnie w lecie. Do tego różnego rodzaje drinki, imprezy na plaży do białego rana. Jednak lato to nie tylko plaże. Wyjazdy nad jezioro, łowienie ryb, pływanie łódką czy obozowanie. Za to kochamy lato. Do tego nawet wycieczki górskie mogą być wtedy atrakcją, gdyż niektóre miejsca nie zawsze są dostępne dla turystów zimą. Do tego wszystkiego zimne lody. Nie takie ze sklepu spożywczego, tylko te tzw. włoskie z automatu. Nie zapomnijmy, że dla najmłodszych jest to również okres wakacyjny, co zazwyczaj skłania rodziców do wzięcia zasłużonego wolnego i wspólnych wakacji gdzieś poza domem.

Pory roku

Która pora roku lepsza?

Problem z pytaniami rodzaju A czy B jest taki, że odpowiedź jest mocno uzależniona od odpowiadającego. Czynniki, które skłaniają nas do wyboru, są różne, może nawet inne niż podane powyżej. Pamiętajmy jednak, że nie ma złej pory roku. Jedni bawią się lepiej podczas jednej, a inni podczas drugiej. Dążmy do utworzenia trzeciej grupy i cieszmy się z obu.

Podzielcie się z nami w komentarzu, którą porę roku wolicie i dlaczego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *