ImprezyKobietaModaNa czasieWyróżnione

Poszukiwanie sukni ślubnych – szycie czy zakup gotowej?

Poszukiwanie sukni ślubnej jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. W dniu ślubu panna młoda chce czuć się wyjątkowo i wyglądać jak przysłowiowe „milion dolarów”. Często pojawia się pytanie: kupić gotową, czy uszyć u krawcowej.

rzeszow salon sukien slubnych

Zakup sukni ślubnej w salonie

Zakup gotowej sukni niesie za sobą wiele korzyści. Główną z nich jest to, że można przymierzyć suknię przed zakupem. Wiadomo wtedy, czy dany krój nam pasuje i czy dobrze się w nim czujemy. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia innych fasonów, aby przekonać się czy nie są lepsze od tego wymarzonego. Często okazuje się bowiem, że inny leży znacznie lepiej i zmieniamy zdanie w salonie. Dodatkowo, mamy profesjonalną obsługę i pomoc, nawet w trudnych przypadkach, a doświadczony personel stara się, aby panna młoda czuła się w ich salonie wyjątkowo.

Suknie ślubne dostępne w salonach są niestety drogie. Ich ceny zazwyczaj wynoszą od 2500 zł wzwyż. W dodatku konieczny jest wybór sukni z katalogu, a nie zawsze coś przypadnie nam do gustu. Co zrobić w takim przypadku?

suknie ślubne Rzeszów

 

Szycie u krawcowej

Szycie sukni u krawcowej zagwarantuje niepowtarzalność sukni. Gdy znajdziemy dobrą krawcową, możemy zaprojektować wszystko, co tylko sobie wymarzymy, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Dużą zaletą jest też cena. Taka suknia może być nawet kilka razy tańsza od zakupionej w salonie.

Jedną z większych trudności, chcąc uszyć suknię, jest znalezienie dobrej krawcowej. Nie warto iść do kogoś, kto nie jest sprawdzony. W dodatku szycie sukni ślubnej różni się od szycia innych ubrań, więc najlepiej, gdyby krawcowa miała już jakieś doświadczenie. Przed pójściem do krawcowej warto sprawdzić opinie innych klientek, aby się nie zawieść. Nawet jeśli suknia będzie uszyta dobrze, z dobrej jakości materiałów, może się zdarzyć, że nie będzie wyglądać tak, jak panna młoda sobie wyobrażała. Niestety, wtedy już prawdopodobnie jest za późno na jakiekolwiek zmiany.  Krawcowe nie mają dostępu do niektórych technologii oraz większości materiałów, z których szyte są suknie w najlepszych salonach.

Co lepsze?

To, która z opcji jest lepsza, jest kwestią indywidualną. Każdy jest inny i każdemu odpowiada co innego. Jednak jeśli nie jesteśmy przekonani co wybrać, pomocne może być udanie się do Salonu Sukien Ślubnych „DIANA”. Jest tam bardzo duży wybór sukien, a dla najbardziej wymagających klientek możliwa również realizacja indywidualnych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *